logo
escort bayan bodrum

Patateslerin Çürümesi Nasıl Engellenir?

2 yıl önce
900 kez görüntülendi

Reklam

Patateslerin Çürümesi Nasıl Engellenir?

Çok miktarda patates aldığınızda patatesleri bozulmadan nasıl saklayacağınızı düşünebilirsiniz. Patatesler saklanması en kolay sebzeler arasında yer almaktadır ve uzun süre kullanıma da uygundur. Patatesi çuvallarca pazarlardan ya da süpermarketlerden alabilirsiniz. Patatesin yerini ve ortamını doğru ayarladığınız zaman patatesin bir iki ay boyunca bozulmasını engelleyebilirisiniz. Peki patateslerin çürümesi nasıl engellenir?

Patates Bozulmadan Nasıl Saklanır?

Aldığınız patatesi eve getirip ayıklayın. Çok miktarda patates aldığınız zaman seçme gibi bir imkanınız da bulunmaz. Bu yüzden gelişigüzel şekilde torbanıza konulan patatesleri evinize geldiğinizde mutlaka ayıklayın. Bazı patatesler çürük bazılarının ise derilerinde soyulmalar meydana gelmiş olabilir. İşte bu patatesleri diğerlerinden ayırın ve öncelikli olarak kullanın. Aksi halde bu patatesler öncelikle çürüyecektir.

patates

Patatesleri mutlaka kuru, serin ve karanlık bir ortamda saklayın. Aksi halde mesela ışıklı bir ortama konulduğunda patatesleriniz yeşermeye başlar. Nemli bir ortam ile aydınlık bir ortam birleştiğinde ise patatesler çürümeye başlar. Patatesleri saklarken patatesleri yıkamayın. Çünkü ıslak olarak patates kurumaya bırakıldığında çabucak çürür.

Afiyet olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Yukarı Çık