Et Terbiye Yöntemleri Nelerdir?

06.11.2016
1.223
Et Terbiye Yöntemleri Nelerdir?

Terbiye Yöntemleri Nelerdir? Etler Nasıl Terbiye Edilir?

Et Yemeklerini Nasıl Daha Lezzetli Pişiririm gibi sorulara cevap verelim.

Ana yemeklerin vazgeçilmezlerinde biride et yemekleridir. Türk mutfağında etin ayrı bir önemi bulunmaktadır. Elbette ki et, farklı şekillerde soslandığında, pişirildiğinde damak tadına ayrı lezzetler bırakmaktadır. Sürekli ayrı şekilde et sunumu, insanda bıkkınlık yaratacağından, et yaparken farklı tatları da denemekte yarar vardır. Özellikle etin terbiyelenmesi, lezzetli bir et yemeği yemek açısında çok önemlidir. Eti terbiye etmek oldukça basit bir yöntemdir. Eti terbiye yöntemi nedir diye soracak olanlara hemen söyleyelim ki, et çeşitli baharatlarla bekletilip suyunu çekmesi işlemine verilen addır. Terbiye yöntemi sayesinde etiniz yumuşacık olacaktır. Eti terbiye etmenin birkaç yolu bulunmaktadır. Et Terbiye yöntemleri nelerdir, etler nasıl terbiye edilir, et yemeklerini nasıl daha lezzetli pişiririm, diye merak edenlere kısaca bilgi verelim.

et-terbiye-yontemleri

Etin terbiye yöntemi işlemine marine adı da verilmektedir. Et Terbiye yöntemleri nelerdir, etler nasıl terbiye edilir, et yemeklerini nasıl daha lezzetli pişiririm,soranlara klasik terbiye tarifi verelim. 1 kilo ete yapılacak terbiyemiz için, 3 adet soğanımızı küçük parçalar şeklinde kesiyoruz.

Temiz bir beze koyup soğanların suyunu çıkarıyoruz. Soğan suyunun içerisine zeytinyağı ve arzuya bağlı olarak baharat ekleyin. Et en yakışan otlardan biride defne yaprağıdır. Bu yüzden defne yaprağını eklemeyi unutmayın. Karışıma etlerimizi koyduktan sonra 24 saat dinlendirin. 24 saat sonunda etlerinizi pişirebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.