Pirinç Pilavı Kurutmadan Nasıl Isıtılır?

17.11.2016
1.187
Pirinç Pilavı Kurutmadan Nasıl Isıtılır?

Pirinç Pilavı Kurutmadan Nasıl Isıtılır?

Pilav soğuduktan sonra tekrar yemek için ısıtıldığında tencereye yapışabilecektir. Pilav sadece tencereye yapışmakla kalmayıp ayrıca sertleşip tazeliğini de kaybedecektir. Bu şekilde elbette ki pilavı yemek istemeyeceğiz. Eğer bu durumla karşılaşmak istemiyorsanız ve tazecik bir pilav elde etmek istiyorsanız iki yöntem uygulayabilirsiniz.

1. Yöntem

Isıtacağınız pilavı su eklenmiş bir tencerede ısıtın. Evinizdeki büyük bir tencereye biraz su dökerek pilavı bu tencerede ısıtabilirsiniz. Bu şekilde pilavınızı ısıttığınızda gayet taze bir pilavla karşılaşacaksınız ama iki tencere kullanıp sonrasında yıkamak sizi biraz rahatsız edebilir.

pirinc-pilavi

2. Yöntem

İkinci yöntemde ise pilavı ısıtacağınız tencereye biraz su ekleyebilirsiniz. Bu yöntemi uyguladığınızda da pilavınız tencereye yapışmış ve sert olmayacaktır. Tam aksine tazecik ve tane tane ayrılacaktır. Bu yöntem diğer yönteme göre daha pratiktir. Hem de iki tencere kullanıp zorunda kalmayacaksınız. Ama pilavın çok fazla yağlı olmamasına ve eğer fazla yağlıysa bu yağı süzmeye dikkat edin. Çünkü pilav fazla yağlı olduğu zaman hiç de güzel olmayacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.